Domov

Vítam Vás na stránke venovanej farme, ktorá predáva a pestuje ovocie a sadenice čučoriedok.                           

  Na úvod
...        
 
             Niekedy, keď májové kvapky dažďa dopadajú na mladé rozvíjajúce sa lístky čučoriedkových kríkov mám pocit, že počujem ich reč. Ich šepot ma k nim vždy priláka. Nedá sa mu ubrániť. Cez tichučký šelest ich lístkov počúvam  príbehy, ktoré si rozprávajú a vnímam lístky, tie ako dlane smädného človeka dvíhajú k oblohe pre kvapku z vody, pretože tá je ich životom. Rád by som sa k nim pridal, ale oni mi odpovedajú len tým svojim, tichým, veselým smieškom a do ich sveta mi dovolia nahliadnuť len tak popod " jeden lístok ".  Klopítanie padajúcich kvapiek je ich rečou - láskavou poéziou, pri ktorej cítim radosť a moje šťastie je o to väčšie, že to všetko môžem vnímať ako zdravý človek.
 A tak  k nim chodím a beriem si  dennú dávku radosti ....
Ďakujem

 Farma Ekoprogram bola založená v roku 2008. Predmetom činnosti je pestovanie ovocia Čučoriedky chocholíkatej ( Vaccinium corymbosum ) vo vysadenom sade farmy a pestovanie a predaj jej sadeníc . Nazbierané ovocie predávame zákazníkom z blízkeho aj vzdialeného okolia, v množstve a balení podľa požiadavky. Ovocný sad čučoriedky chocholíkatej predstavuje zhruba 5 000 kríkov v rôznych vekových štádiách. Na farme zber realizujeme vlastnými silami a preto samozber nie je možný. Príjem objednávok sa realizuje telefonicky a po dohode so zákazníkom sa stanoví termín dodania ovocia. Ovocie dodávame výhradne v čerstvom stave.
Na farme je možné zakúpiť aj sadbový materiál. Sadenice sa predávajú v rôznych odrodách, v črepníkoch  rôznych veľkostí a objemov počas celého roka.


Čučoriedky - slovo, poskladané z niekoľkých, jednoduchých písmen,avšak s hlbokým a vážnym obsahom. Asi nikdy neuzrie svetlo sveta ucelená štúdia vplyvu čučoriedok na ľudský organizmus. Vždy totiž príde niekto s novým poznatkom o blahodárnom vplyve tohoto malého, modrého, guľatého ovocia na naše zdravie. Svet dobroty v tomto ponímaní, akoby nemal dna. Čučoriedka je nadčasový fenomén.  Rastie v našej blízkosti a prináša nám úrodu. Svojou chuťou nás teší a prináša nám pestrú paletu vitamínov.
Prajem Vám pekný deň.